Zgłaszanie naruszeń prawa
W związku z uchwaloną Ustawą z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów, wdrażającą Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa UE, wprowadzono w Warmińsko-Mazurskim Centrum Nowych Technologii Procedurę dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych.
Niniejsza Procedura reguluje tryb dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych (zgłoszeń wewnętrznych) przez Sygnalistów w Warmińsko-Mazurskim Centrum Nowych Technologii.
Zgłoszenia naruszenia prawa w Warmińsko-Mazurskim Centrum Nowych Technologii można dokonać:
- ustnie: na wniosek Sygnalisty Zgłoszenie ustne może być dokonane podczas bezpośredniego spotkania zorganizowanego w terminie 14 dni od dnia otrzymania takiego wniosku. W takim przypadku za zgodą Sygnalisty Zgłoszenie jest dokumentowane w formie:
- nagrania rozmowy, umożliwiającego jej wyszukanie, lub
- protokołu spotkania, odtwarzającego jego dokładny przebieg przygotowanego przez Pełnomocnika ds. Zgłoszeń.
- pisemnie:
- w postaci papierowej - na adres: Warmińsko-Mazurskie Centrum Nowych Technologii ul. Bartosza Głowackiego 14, 10-448, Olsztyn, w zamkniętej kopercie bez umieszczania na zewnątrz danych nadawcy, z dopiskiem w widocznym miejscu „zgłoszenie wewnętrzne – nie otwierać, Pełnomocnik ds. Zgłoszeń – do rąk własnych”,
- w postaci elektronicznej za pomocą dedykowanego systemu teleinformatycznego służącego do obsługi zgłoszeń sygnalistów - nVision moduł HelpDesk.
Szczegółowe wskazanie kto może być sygnalistą, w jakim zakresie można dokonać zgłoszenia, jaka ochrona przysługuje sygnaliście uregulowane zostało w Ustawie z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów.
Chcesz dowiedzieć się więcej o ochronie Sygnalistów w Warmińsko-Mazurskim Centrum Nowych Technologii? Zapoznaj się z dokumentami:
Formularz przyjęcia zgłoszenia
Ochrona Danych Osobowych: